psav zdjęcie główneZmiany będą wprowadzane już od tego roku. W ramach nowej strategii kraj wystąpi już jako The Netherlands podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w maju 2020 roku oraz później podczas letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. We wszystkich oficjalnych meczach pod taką właśnie nazwą będzie występować piłkarska reprezentacja tego kraju.
Projekt został przygotowany przez rząd i zatwierdzony przez przedstawicieli świata biznesu oraz krajową organizację turystyczną. Rzeczniczka MSZ przekonywała w piątek, że kraj potrzebuje „bardziej ujednoliconego i skoordynowanego” podejścia do własnej nazwy, które – jak podkreśliła – przyczyni się do rozwoju i promocji krajowego eksportu, branży turystycznej, sportu oraz właściwej dla kraju „kultury, norm i wartości”.
Władze chcą m.in., by za pomocą zmienionej nazwy ich kraj zagranicznym turystom przestał kojarzyć się m.in. z rekreacyjnym zażywaniem narkotyków czy z dzielnicami czerwonych latarni w Amsterdamie.>>> Czytaj też: Kończy się zapas medycznej marihuany. Ofiarami reorganizacji są pacjenci