psav zdjęcie główneSzef rządu zaznaczył jednak, że w Adżarii nad Morzem Czarnym w czerwcu odnotowano pozytywny trend – w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku ruch turystyczny wzrósł o 40 proc.
Bachtadze oświadczył, że rząd opracował programy wsparcia dla małego i średniego biznesu w branży turystycznej. „Z pewnością przywrócimy rosnącą dynamikę w sektorze turystycznym” – zapewnił.
Według danych Narodowego Urzędu ds. Turystyki Gruzji w lipcu napływ turystów z Rosji spadł o 6,4 proc. w porównaniu z lipcem 2018 roku – do 159 100 osób. Wczęśniej szacowano, że w 2019 roku w Gruzji zostanie pobity rekord, jeśli chodzi o liczbę turystów.
Decyzję o zawieszeniu lotów na czas nieokreślony rosyjskie władze podjęły po demonstracjach w Tbilisi wywołanych wystąpieniem w parlamencie Gruzji rosyjskiego deputowanego Siergieja Gawriłowa.
Do miast w Gruzji – Tbilisi, Batumi i Kutaisi – wykonywało rejsy sześciu przewoźników rosyjskich (Aerofłot, Ural Airlines, Pobieda, S7, Red Wings, Smartavia) i dwóch gruzińskich (Georgian Airways i MyWay). Teraz do Gruzji dolecieć można z Rosji tylko z przesiadką np. w Stambule, Mińsku czy Erywaniu.
>>> Polecamy: Świat nie chce szybkiej kolei. Poza Chinami i Francją