psav zdjęcie główneBiały Dom potwierdził oficjalnie, że 1 września prezydent weźmie w Warszawie udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Prezydent „będzie uczestniczył w ceremoniach upamiętniających (rocznicę) i odwiedzi miejsca pamięci w Warszawie” – głosi komunikat.
W Danii Trump weźmie udział „w serii dwustronnych spotkań i spotka się z liderami biznesu” – napisał Biały Dom.
We wtorek Trump powiedział dziennikarzom przed Białym Domem, że złoży wizytę w Polsce. „Nie mogę się doczekać” – dodał.
„Mamy z Polską bardzo dobre stosunki” – oświadczył Donald Trump. Prezydent poinformował, że strona polska wystosowała dla niego zaproszenie. „Nie mogę się doczekać (tej wizyty). Lubię ten naród” – powiedział amerykański prezydent.
Przypomniał, że podczas swojej poprzedniej wizyty w Polsce w 2017 r. wygłosił przemówienie, które uznano za „wspaniałe”. „Myślę, że Polacy to wspaniali ludzie” – podkreślił.
Prezydent Andrzej Duda 12 czerwca w Waszyngtonie powiedział, że Donald Trump otrzymał zaproszenie do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. „I wiele wskazuje na to, że robi wszystko, by w tych uroczystościach wziąć udział – mówił Duda.
Poprzednia wizyta Donalda Trumpa w Polsce odbyła się w lipcu 2017 roku. Trump wziął udział w szczycie Trójmorza w Warszawie i spotkał się w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą.>>> Czytaj też: Niemcy odmawiają USA. Berlin nie weźmie udziału w ochronie cieśniny Ormuz