psav zdjęcie główneJak informuje PKP Intercity, rekordowa była niedziela, 5 maja, czyli dzień powrotów z długiego weekendu majowego. PKP Intercity przewiozło wtedy blisko 190 tys. osób
„Pierwsze półrocze było dla nas bardzo udane między innymi ze względu na świetne wyniki w czasie szczytów przewozowych podczas ferii zimowych i wyjazdów na długi weekend majowy. Warto podkreślić, że w każdym kolejnym miesiącu przewieźliśmy więcej pasażerów niż w poprzednim. Jest to bardzo dobry prognostyk na drugie półrocze. Liczymy, że rok 2019 zamkniemy z kolejnym wzrostem liczby podróżnych” – powiedział, cytowany w komunikacie, prezes spółki Marek Chraniuk.
Pociągami PKP Intercity w pierwszym półroczu pasażerowie najchętniej podróżowali między Warszawą a Krakowem. Taką trasę wybrało 1,3 mln osób. Około 950 tys. pasażerów spółka przewiozła między Warszawą a Trójmiastem. Dużą popularnością cieszyły się także połączenia łączące stolicę z Katowicami, Poznaniem, Wrocławiem i Białymstokiem.
Usługi PKP Intercity cieszą się coraz większym zainteresowaniem różnych grup pasażerów. Od stycznia do czerwca pociągami przewoźnika podróżowało o 11 proc. więcej rodzin niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku. Spółka przewiozła także 8 proc. więcej seniorów i 2 proc. więcej studentów. Pasażerowie coraz częściej zabierają w podróż zwierzęta. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku było ich o prawie 17 proc. więcej niż w takim samym okresie ubiegłego roku.>>> Czytaj też: Autostrada A1 dłuższa o 33 km. „Jesteśmy na dobrej drodze do połączenia północy z południem Europy”